Nie ma wątpliwości, że Bitcoin wkrótce będzie rządził gospodarką opartą na Internecie – ekspert.

Gospodarka napędzana przez Internet, trzymana razem przez Bitcoin (BTC), jest na dobrej drodze, z “systemem gospodarczym opartym na BTC”, który wynurzy się “w ciągu najbliższych 20 do 30 lat, prawie bez wątpienia”, mówi osoba z branży.

Twierdzenia te przedstawił założyciel firmy Knox Thibaud Marechal, były szef działu usług portfelowych w Real Ventures, w artykule informacyjnym dla mediów Bitcoin Magazine.

Marechal twierdził, że “rodzime firmy Bitcoin tworzą ogromny potencjał wzrostu gospodarczego dla nowej internetowej warstwy pieniężnej” i będzie pracować nad “budową systemu gospodarczego” z BTC w jego centrum w ciągu najbliższych dwóch-trzech dekad.

Opowiedział się, że warstwa, która została już zbudowana na szczycie sieci Bitcoin – protokół Lightning Network (LNP) – połączy się z oryginalnym protokołem Bitcoin (BP), aby odegrać integralną rolę w ewolucji łańcucha blokowego do jego nowego wcielenia jako internetowej waluty go-to.

Marechal napisał,

“Bitcoin rozwija się w rodzimej warstwie pieniężnej internetu. Działając jako pakiet protokołów sieci publicznej, zwanych LNP/BP, Bitcoin Profit ma niezaprzeczalnie mało jednostek wartości. Jest to sieć o możliwej do przechowywania, ruchomej i wymiernej wartości”.

Następnie stwierdził, że protokoły LNP/BP mogą stać się tak samo integralną częścią nowej gospodarki internetowej, jak dynamika protokołu kontroli transmisji/protokołu internetowego (TCP/IP) stała się częścią samego Internetu.

Razem te dwa protokoły składają się z czterech warstw, z których każda ma swój własny zestaw stałych protokołów. Z technologicznego punktu widzenia TCP/IP jest kamieniem węgielnym samego Internetu, ponieważ przeglądarki, aplikacje poczty elektronicznej i wiele innych aplikacji wykorzystuje TCP/IP do komunikacji z serwerami – napędzając ruch internetowy.

Marechal uzasadnił swoje rozumowanie, dodając,

“LNP/BP dołączają do szeregów innych otwartych protokołów sieciowych podobnych do TCP/IP. BP posiada ruchome jednostki o niewielkiej wartości, które mogą płynąć w jego sieci, podobne do IP. LNP działa jako druga warstwa zbudowana na bazie BP, która umożliwia niemal natychmiastową, tanią i anonimową wymianę pakietów danych na BP, podobnie jak TCP robi to z IP”.

Jego zdaniem, konsekwencje byłyby dalekosiężne i postawiłyby BTC na czele nowej rewolucji gospodarczej, która ostatecznie pozostawiłaby w cieniu tradycyjny sektor bankowy.

Napisał,

“Bitcoin wyzwala wymianę kapitału, tworzy otwarte, sprawiedliwe i społeczne rynki, w których każdy może uczestniczyć. Nowe firmy zbudowane wyłącznie w oparciu o warstwę bazową Bitcoina i/lub Błyskawicę sprawiają, że dla suwerennych ludzi rezygnacja ze starego systemu bankowego jest bezpieczniejsza i łatwiejsza. […] Spółki Bitcoin rodzime umożliwiają przepływ kapitału ze starego systemu bankowego do Bitcoin”.

Thibaud Marechal jest jednym z wielu przedsiębiorców, którzy są przekonani o efektach transformacji Bitcoin. W zeszłym roku, dyrektor generalny Twittera i Square Jack Dorsey przyznał, że uważa, że Bitcoin może stać się “rodzimą walutą w Internecie”, podczas gdy miliarder przedsiębiorca Elon Musk powiedział, że “struktura Bitcoin jest dość genialna”, a krypto jest o wiele lepszą metodą przekazywania wartości.