Bitcoin 3% Z dala od 30.000 USD (zaktualizowane)

Najpopularniejsza krypto waluta, Bitcoin (BTC), wciąż rośnie w górę, ponieważ dziś po raz pierwszy skoczyła ponad 29.000 USD, a teraz musi wzrosnąć o około 3%, aby osiągnąć kolejny ważny psychologicznie kamień milowy.

Po przekroczeniu 29.200 USD wcześniej w dniu dzisiejszym, w momencie pisania (10:02 UTC), BTC handluje na poziomie 28.998 USD i wzrasta o 4% w ciągu dnia i 24% w ciągu tygodnia. Cena wzrosła o 48% w ciągu miesiąca i prawie 300% w ciągu roku.

Pozostałe monety z pierwszej dziesiątki wzrosły głównie o 1%-3% w ciągu dnia. Nawet najbardziej niespokojna moneta główna, XRP, wzrosła dziś o 3%, osiągając poziom 0,217 USD, pomimo tego, że więcej platform ogłosiło zawieszenie handlu tą monetą. XRP spadł o 20% w ciągu tygodnia i o 68% w ciągu miesiąca, ponieważ amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko Ripple’owi związanemu z XRP.

Binance.US zapowiedziało, że usunie XRP z giełdy 13 stycznia, podczas gdy kryptoński prime broker Genesis również podobno zawiesił handel i udzielanie pożyczek w ramach XRP.

W międzyczasie, według analizy rynku kryptograficznego firmy Glassnode, tylko BTC 4,2 mln (22%) jest obecnie w ciągłym obiegu i dostępne dla kupna i sprzedaży.

“Widzimy wyraźny trend wzrostowy w zakresie braku płynności Bitcoinów. To wskazuje, że obecny rynek hossy jest napędzany przez oszałamiającą ilość braku płynności”, powiedzieli, dodając, że ponad 1 milion BTC stał się niepłynny w ciągu 2020 roku.

Ponadto, według Arcane Research, zagregowany bilans giełdowy spadł w ciągu roku i ponad 0,5 mln BTC netto zostało wycofane z głównych giełd.

Wśród przyczyn tego stanu rzeczy wymieniono te, które zostały wymienione:

Prawdopodobnie znaczna część wycofanych BTC została przeniesiona do portfeli zimnych magazynów, co widać po wzroście o 10,5 % adresów posiadających ponad 0,1 BTC.
Jednakże, należy również założyć, że te Bitcoins zostały przeniesione gdzie indziej do innych custodians w przestrzeni.
Najbardziej prawdopodobnym miejscem przeznaczenia wycofanych BTC jest Ethereum blockchain, ponieważ obecnie istnieje 139.725 BTC na Ethereum z zawiniętym protokołem Bitcoin posiadającym tylko 113.235 BTC.
Innym prawdopodobnym miejscem przeznaczenia dla BTC przeniesionych giełd są scentralizowane podmioty udzielające pożyczek, takie jak BlockFi, Genesis i Nexo, umożliwiające posiadaczom Bitcoinów zdeponowanie środków i otrzymanie dochodu w tym czasie.

Szacują oni jednak, że w 2021 r. zagregowane saldo BTC wzrośnie, ponieważ coraz więcej posiadaczy będzie dążyć do realizacji zysków lub handlu innymi kryptokur walutami.